pranie i czyszczenie kanap warszawa

Oferta

Pranie tapicerki meblowej

Profesjonalna usługa czyszczenia tapicerki meblowej (dywanów, narożników, kanap, wykładzin) na terenie Warszawy, Mińska Mazowieckiego i okolic

Ciężkie jest życie tapicerki meblowej. Jest codziennie użytkowana, niekiedy bardzo intensywnie. Bywa narażona na liczne plamy spowodowane obecnością małych dzieci, a także poważniejsze zabrudzenia wywoływane przez domowe zwierzęta. Właśnie dlatego ważne jest regularne pranie tapicerki. Choć na rynku istnieje wiele sprzętów, które umożliwiają przeprowadzenie takich prac samodzielnie, to jednak profesjonalne pranie ma więcej zalet. Warto przyjrzeć się im nieco bliżej.

Zapraszamy do zaufania naszej firmie i powierzenie prania tapicerki meblowej w domu, czy firmie specjalistom. Dojedziemy w każde miejsce na terenie Warszawy, Mińska Mazowieckiego i okolic.

Specjalizujemy się również w praniu tapicerki samochodowej w Warszawie i nie tylko. Zapewniamy konkurencyjne ceny i wysoką jakość usług.

Czym jest pranie ekstrakcyjne?

Tak fachowo nazywa się zabieg prania przeprowadzany na meblach, ale i w samochodach. Podobnie wygląda też pranie dywanów i wykładzin. Wszystkie te powierzchnie mają podobną tendencję do przyciągania zabrudzeń, kurzu i nieprzyjemnych zapachów. Zabieg prania tapicerki meblowej techniką ekstrakcyjną pozwala na wniknięcie aktywnych substancji piorących głęboko w tapicerkę. Specjalny odkurzacz jednocześnie wtłacza czystą wodę z detergentem w praną powierzchnię i wysysa brudną do osobnego zbiornika. Po tym zabiegu tapicerka jest niemal natychmiast sucha. W ten sposób może być czyszczona tapicerka meblowa, tak może wyglądać też pranie krzeseł czy pranie wykładzin biurowych oraz domowych dywanów. Możliwe jest nawet pranie materaca tą metodą.

Kiedy przydaje się pranie tapicerki meblowej?

Wbrew pozorom, istnieje wiele sytuacji, w których taka usługa może okazać się potrzebna. Przede wszystkim stosując wyłącznie domowe środki, trudno jest uzyskać podobne efekty, a i tak będzie to obłożone dużą ilością pracy. Tymczasem profesjonalne pranie warto zarządzić w momencie gdy:

  • tapicerka jest wyraźnie zabrudzona;
  • pojawiają się tłuste plamy;
  • mebel wchłonął nieprzyjemne zapachy;
  • mebel ma dużą powierzchnię;
  • mebel ma dużo trudnych do wyczyszczenia miejsc.

Niestety, meble tapicerowane mają tendencję do dość szybkiego brudzenia się, zwłaszcza gdy są jasne. Wówczas wszelkie zabrudzenia natychmiast widać gołym okiem. Niektóre materiały szybciej się brudzą, inne są nieco bardziej odporne, co pozwala przeprowadzić profesjonalne pranie tapicerki znacznie rzadziej. Inną cechą typową dla mebli wypoczynkowych jest ich zdolność do wchłaniania nieprzyjemnych zapachów. Jeśli w domu znajdują się osoby palące, a do tego mamy kuchnię otwartą na salon, łatwo o to, by meble zaczęły wydzielać własny, niekoniecznie przyjemny dla nosa aromat. Regularne wietrzenie pomieszczeń niewiele tu pomoże, natomiast usługa fachowego czyszczenia będzie w stanie zdziałać cuda.

Pranie tapicerki meblowej (m.in. dywanów, kanap) - efekty

W przypadku tapicerki nie ma większego znaczenia czy mowa o takiej z kanapy, fotela, czy materaca. Wszystkie są narażone na te podobne zabrudzenia. Co zatem właściwie daje profesjonalne czyszczenie tapicerki meblowej? Przede wszystkim czystość. Już na pierwszy rzut oka widać, że poszycie wygląda świeżo, bardziej przypomina nową tapicerkę, nie ma już na sobie warstwy kurzu, plam i innych zabrudzeń. Drugą zaletą, którą można nie tyle zobaczyć, co wyczuć, jest brak zapachów wchłanianych przez miesiące, a nawet lata użytkowania mebli. Profesjonalne pranie wiąże się z użyciem nie tylko nowoczesnych sprzętów, ale i najlepszych na rynku środków piorących. Dzięki temu czyszczenie obejmuje nie tylko samą powierzchnię widoczną gołym okiem, ale wnika też w głębsze warstwy tapicerki, neutralizując nieprzyjemne zapachy. Przy praniu tapicerki zwykłymi urządzeniami dostępnymi do samodzielnego użytku, jest oczywiście możliwe usunięcie powierzchownych zanieczyszczeń, ale pozbycie się zapachów może być niemożliwe. 

czyszczenie i pranie dywanów warszawa

Pranie tapicerki (dywany, kanapy, narożniki) a dodatkowe zalety

Co więcej, specjalistyczne pranie tapicerki wcale nie musi obejmować wyłącznie foteli. Częstym problemem są także zabrudzenia dywanów i wykładzin. W tym przypadku profesjonalne pranie tapicerki oraz jej czyszczenie stanowi ogromną oszczędność czasu i energii. Nie każdy lubi zajmować się tak drobiazgowym sprzątaniem, bądź ma czas na czyszczenie narożników mebli z zalegających okruchów. Nie każdy też ma dostęp do narzędzi, które umożliwiają dogłębne wypranie tapicerki meblowej. Zlecenie tego fachowcom pozwala zdjąć ze swoich barków ten nieprzyjemny obowiązek. Drobiazgowe podejście do zlecenia powoduje, że po zakończeniu prania i czyszczenia mebel prezentuje się i pachnie znacznie lepiej, a przede wszystkim – jego powierzchnia jest bardziej higieniczna. To ważne również jeśli ktoś z użytkowników jest szczególnie wrażliwy lub choruje na alergie.

Ile kosztuje pranie tapicerki meblowej w Warszawie?

Wiele osób zastanawia się, czy warto zlecić komuś usługę prania tapicerki, czy lepiej zająć się tym samodzielnie. Otóż profesjonalne pranie tapicerki wcale nie musi kosztować wiele. Wbrew pozorom, gruntowne czyszczenie kanapy, fotela czy zestawu tapicerowanych krzeseł może zamknąć się w kwocie około 150 zł. Ostatecznie cena jednak zawsze zależy od rozmiaru czyszczonej powierzchni i jest ustalana indywidualnie. Jeśli do prania oddajemy dywan, nieco łatwiej oszacować ostateczny koszt usługi. Zachęcany do zapoznania się z naszym cennikiem prania tapicerki meblowej.

Rezerwuj

Formularz zgłoszeniowy

Jesteś zainteresowany współpracą z poMYTE? Zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego, a my oddzwonimy i przedstawimy ofertę. Zaufaj nam i powierz nam opiekę nad swoim domem, mieszkaniem, firmą, czy wspólnotą mieszkaniową w Warszawie, Mińsku Mazowieckim i okolicy.