pranie tapicerki samochodowej warszawa

Oferta

Pranie tapicerki samochodowej

Profesjonalne usługi prania tapicerek samochodowych w Warszawie i Mińsku Mazowieckim

Choć pranie tapicerki samochodowej w warunkach domowych jest możliwe, to coraz więcej osób decyduje się na profesjonalną usługę. Ogólnodostępne detergenty i urządzenia do prania pozwalają co prawda na powierzchowne oczyszczanie, ale niekiedy potrzebne jest dogłębne pranie tapicerki. Wiele osób każdego dnia spędza w samochodzie sporo czasu. Jeździ nim cała rodzina, czasem też zwierzaki, dlatego nawet standardowe użytkowanie samochodu powoduje, że potrzebne jest profesjonalne pranie tapicerki samochodowej. Warszawa jest jednym z miast, w których da się z tych usług skorzystać bez problemu. Jakie zalety zatem ma to rozwiązanie i kiedy warto się na nie zdecydować? Oferujemy także pranie tapicerki meblowej.

Kiedy potrzebne jest pranie tapicerki samochodowej?

To dość indywidualna sprawa, kiedy właściwie przydaje się pranie tapicerki. Niektórzy robią to regularnie, np. raz w roku. Inni wtedy, kiedy zauważają taką potrzebę, bo np. coś się zaplamiło, a dziecko wylało soczek na tylną kanapę. Kompleksowe pranie tapicerki samochodowej warto też wykonać w momencie wystawiania samochodu na sprzedaż. To bardzo prosty i mało wymagający sposób na to, by sprzedać auto za lepszą cenę. Jego wnętrze będzie pachniało nowością i będzie czyste, a więc w oczach kupującego ukaże się jako mniej zużyte. Również w tym momencie warto zlecić pranie podsufitki, która jest często pomijanym szczegółem o wielkim znaczeniu. Czyszczenie tapicerki samochodowej równie dobrze możemy wykonać po dokonaniu zakupu. Kiedy właściciel chce odświeżyć auto po poprzednim właścicielu i cieszyć się jazdą w schludnym wnętrzu.

Czy warto postawić na samodzielne pranie tapicerki?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie ze względu na oszczędność. Oczywiście samodzielne pranie tapicerki samochodowej pozwala usunąć powierzchowne zabrudzenia i nieco odświeżyć wnętrze auta, ale ma sporo wad. Przede wszystkim czynność ta zajmie sporo czasu. Nie mając dostępu do profesjonalnego sprzętu i odpowiednich detergentów, trudno oczekiwać szybkich i spektakularnych efektów. Niekiedy czyszcząc wnętrza auta chcemy pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Tu także czyszczenie tapicerki domowymi sposobami nie przyniesie oczekiwanych skutków. Pozwoli na usunięcie powierzchownych zabrudzeń i plam, ale nie wniknie na tyle głęboko, by pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Często zatem czyszczenie auta własnoręcznie jest czasochłonne, kosztowne i nie daje pożądanych efektów.

Zalety fachowego czyszczenia tapicerki samochodowej - Warszawa i okolice

Tapicerka samochodu potrafi wchłaniać jak gąbka nie tylko rozlane płyny, ale i tłuste plamy oraz zapachy. Niestety, jeśli w aucie spędzamy dużo czasu, to siłą rzeczy często też tam spożywamy posiłki, pijemy napoje, a niekiedy również palimy papierosy. Wszystko to powoduje, że wnętrza pojazdu zaczynają same wydzielać niekoniecznie przyjemną mieszankę zapachów. Profesjonalne pranie i czyszczenie tapicerki niesie ze sobą szereg korzyści, które w zauważalny sposób wpływają na komfort użytkowania samochodu. Pierwszą z nich jest usuwanie nieprzyjemnego zapachu. W większości przypadków wystarczy dokładne odkurzanie, a następnie pranie specjalnym odkurzaczem piorącym. Jego działanie polega na wtłaczaniu czystej wody z detergentem głęboko w tapicerkę i natychmiastowe wysysanie zabrudzeń. Po takim zabiegu tapicerka samochodowa jest praktycznie sucha i nie wydziela zapachów. Przy silniejszych woniach, np. z papierosów, bywa potrzebne także ozonowanie. Oczywiście usunięcie nieprzyjemnych zapachów to nie jedyna zaleta. Pranie pozwala na pozbycie się tłustych plam oraz innych widocznych na powierzchni tapicerki zabrudzeń. Dotyczy to zresztą zarówno tapicerki, jak i podsufitki.

pranie tapicerki samochodowej warszawa
pranie tapicerki samochodowej warszawa

Profesjonalne czyszczenie samochodu - dodatkowe usługi

Czasami zwykłe wypranie tapicerki stanowi zaledwie jeden z wielu etapów przywracania samochodom świeżości. Oczywiście czyszczenie przednich siedzeń oraz tylnej kanapy to podstawa. Jednak często miejscem, w którym gromadzi się szczególnie dużo zanieczyszczeń, jest bagażnik. I to właśnie tam warto zajrzeć podczas gruntownych porządków w aucie. Pranie bagażnika wcale nie należy do rzadkości. Bywa, że jest potrzebne po tym jak coś rozlało się w czasie transportu, ale najczęściej chodzi o rutynowe sprzątanie, by zadbać nie tylko o przód samochodu, ale i jego przestrzeń załadunkową. Wnętrze auta zdecydowanie zyskuje również, gdy właściciel zdecyduje się na dokładne mycie szyb, ale też odgrzybianie klimatyzacji. To bardzo ważne nie tylko z punktu widzenia estetyki i komfortu, ale i zdrowia. Często zdarza się, że za przeziębienia swoje i dzieci obwiniamy klimatyzację w aucie. Tymczasem to nie sama klimatyzacja je powoduje, ale drobnoustroje zalegające w jej wnętrzu. Odgrzybianie wnętrza pojazdu i samego systemu chłodzącego pomaga cieszyć się przyjemną temperaturą wewnątrz samochodu latem, bez obaw o zdrowie. Sprawdź cennik prania tapicerki samochodowej.

Rezerwuj

Formularz zgłoszeniowy

Jesteś zainteresowany współpracą z poMYTE? Zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego, a my oddzwonimy i przedstawimy ofertę. Zaufaj nam i powierz nam opiekę nad swoim domem, mieszkaniem, firmą, czy wspólnotą mieszkaniową w Warszawie, Mińsku Mazowieckim i okolicy.